18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü...

17 Mart 2021 15:26 Kavaklı Belediyesi 153

Vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem bir destanı Çanakkale’de yazdığını belirten Başkan KOŞDEMİR, mesajında şu görüşlere yer verdi:

 “ Milletimizin birlik ve beraberliğini gösteren bu zafer, binlerce şehidin verildiği Çanakkale Savaşları’nda yansıtılan bu ruh, bugün hepimizin kılavuzudur. Tarihe baktığımızda, haksızlığa karşı her zaman dik duran bir milleti görüyoruz. Çanakkale ise bu dik duruşun son yüz yıla damgasını vuran sembolü olmuştur. Bu nedenle Çanakkale’yi iyi anlamalı ve zihnimizden hiçbir zaman çıkarmamalıyız. Orada hayatlarını hiçe sayan atalarımızı iyi tanımamız, o insanların içindeki cevheri keşfetmemiz gerek.  Onun için Çanakkale Zaferi’ni sadece geçmişte kalan bir başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekilde sürdürmekte olduğumuz çağdaş medeniyet yürüyüşümüzün de en önemli ilham kaynağıdır.
   Onun içindir ki Çanakkale Zaferi’ni kazandıranların kahramanlığını, cesaretini, vatanını savunmak için verdiği onurlu direnişi iyi algılamak ve bu vatan için nelerin feda edildiğini, ne acılar çekildiğini gelecek kuşaklara anlatmak gerek. Çanakkale Tarihin değiştiği Geleceğin yeniden yazıldığı yerdir. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyorum.” diyerek sözlerini bitirdi.

 

Gürel KOŞDEMİR

Kavaklı Belediye Başkanı

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Rota Medya © Tüm Hakları Saklıdır.