Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesindeki Çalışmalarımız Devam Etmektedir.

25 Şubat 2021 15:10 Kavaklı Belediyesi 81

Hayvancılık  Organize Sanayi Bölgesinde Çalışmalarımız devam etmektedir.
     Belediye Başkanımız Gürel Koşdemir, Tarım ve Orman Bakanlığı Etüt planlama çalışma Grubundan , Mühendis Emine Alikişioğlu, Veteriner Ozan Yolcu, Trakya Kalkınma Ajansı Personeli Mehmet Karaman, Emre Beji ve Belediyemiz Fen işleri müdürü Abdi Işık Beldemizde kurulması planlanan Hayvancılık  Organize Sanayi Bölgesi’nin proje alanında yer seçimi ve uygunluğu ile ilgili çalışmalara katıldılar. 
     Türkiye çapında süt sığırcılığı alanında örnek olması hedeflenen ve Kırklareli ilinde özellikle aile işletmeleri tarafından yapılan süt sığırcılığı faaliyetlerinin geliştirilmesi için büyük önem taşıyan Kırklareli Kavaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin (Süt Sığırcılığı) kurulumu ilimizde etkin bir katma değer yaratacaktır.
     Kurulması planlanan bölgede süt sığırcılığı alanında yüksek standartlarda süt ürünleri üretimi yapma imkanı da sağlanacaktır. 

Projede;
✅Süt Sığırcığı İşletmeleri ve Süt Entegre Tesisleri bulunacaktır
Bölgenin ve Civar İllerin Süt ve Süt Ürünleri ihtiyacının büyük bir kısmı bu işletmelerde sağlanacaktır.
✅Süt Hayvancılığı Eğitim Merkezi, Yem Fabrikası, Süt ve Süt ürünleri İşleme Tesisleri, Biyogaz Enerji Tesisi, Ar-ge ve İnovasyon Merkezleri  yer alacaktır.
Bölgedeki Biyogaz Enerji Tesisinde Hayvansal gübrelerden Elektrik Enerjisi ve Organik Gübre üretimi yapılacaktır.
Bu proje sayesinde bölgede 1500 kişilik bir istihdam oluşturulacaktır.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Rota Medya © Tüm Hakları Saklıdır.