Kültür Mirasımıza Kavaklı Atatürk İlköğretim Okulu 4-A Sınıfından Destek...

15 Ocak 2020 14:51 Kavaklı Belediyesi 343

Kültür Mirasımıza Öğrencilerimizden Destek

Kavaklı Atatürk İlköğretim Okulu 4/A Sınıfı öğretmeni Nilay BAŞLIOĞLU, öğrencileri ve velilerinin iş birliğiyle  ´Kültür ve Miras’ konulu sergi açtı. Sergiye Kavaklı Belediye Başkan vekili Mustafa Gelmiş, Okul Müdürü Tolga BEYTUR, okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Öğrencilerin kendi kültürlerini yakından tanımaları, sahiplenmeleri ve devam ettirmeleri amaç edinerek hazırlanan sergide gelenek ve göreneklerimizi yansıtan,   el emeği göz nuru eserler sergilendi.

Öğrencilerin kendi kültürlerini yakından tanımaları, sahiplenmeleri ve devam ettirmeleri amaç edinerek hazırlanan sergide  gelenek ve göreneklerini yansıtan,   el emeği göz nurundan oluşan ve atalardan miras kalan eşyalar sergilendi.

Kültürel mirasın şimdiki nesillere tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması açısından bu tür sergilerin önemli olduğunu, yaptıkları bu etkinlikle kültürel mirasımızı tanıtmayı, unutturmamayı ve yaşatmayı amaçladıklarını söyleyen Nilay BAŞLIOĞLU, emeği geçen öğrenciler ile velilere ve sergiye katılan Belediye Başkan Vekili Mustafa GELMİŞ’e ve  konuklara teşekkür etti.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Rota Medya © Tüm Hakları Saklıdır.