Öğrencilerin Pet Şişeye Hayır Projesi

16 Aralık 2019 14:27 Kavaklı Belediyesi 127

Kavaklı Belediyesi Olarak Öğrencilerimizi Destekliyoruz.Pet Şişeye Hayır

Kavaklı Atatürk İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri, doğada uzun yıllar kaybolmayan ve ekolojik dengeye zarar veren pet şişeleri bırakıp, sularını mataralarında taşımaya başladı.Topladıkları Pet Şişeleri Başkanımız Gürel KOŞDEMİR eşliğinde Belediye Zabıta Memurumuz Ahmet ÇOBAN’a teslim ettiler.

Kavaklı Atatürk İlkokulu 2-A sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmeni Nilgün Dikmen önderliğinde örnek bir projeye imza attı. Öğrenciler, ‘İçme Suyunu Mataranda Taşı’ isimli proje kapsamında; doğada uzun süre kaybolmayan ve doğaya zarar veren pet şişeleri bırakıp, sularını matarada taşımaya başladılar.
Oluşan plastik kirliliğine dur demek için kolları sıvayan öğrencilerin okuldaki diğer öğrencileri de bu konuda bilgilendirdiği ,“Buna dur demek isteyen ve sosyal bilinç oluşturmak isteyen öğrencilerimiz, artık matara kullanıyor ‘’

Öğrencilerle çevre duyarlılığı ve sıfır atık projesi hakkında bilgilendirmelerde bulunan Başkan KOŞDEMİR, öğrencilere teşekkür etti ve aileleri ile çevrelerindeki herkesi çevreye karşı duyarlı olmaları konusunda uyarmalarını istedi.Gürel KOŞDEMİR, toplanan pet şişelerin geri dönüşüme kazandırılacağını ifade etti.
KOŞDEMİR, duyarlı yeni nesil sayesinde gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmayı amaçladıklarını dile getirdi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Rota Medya © Tüm Hakları Saklıdır.